Grupa Johanneum

Weź udział w misji przedsiębiorców do Chin!

09.05.2018 18:09 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Weź udział w misji przedsiębiorców do Chin!fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

 

Jeszcze do końca tygodnia Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Zagraniczne Biuro Handlowe w Szanghaju zapraszają do zgłaszania się do działu w misji gospodarczej do Szanghaju, prowincja Anhui.

Mówi Karol Przywara – dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego.


Misji przewodniczyć będzie Cezary Przybylski- Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Wezmą w niej udział także przedstawiciele naszego regionu.

Do udziału zaproszeni są przedsiębiorcy sektora MŚP zainteresowani prezentacją firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami na rynku chińskim. Propozycja skierowana jest także do przedsiębiorców z branż: spożywczej, fotowoltaicznej, produkcji pojazdów elektrycznych i turystycznej.

- W trakcie wizyty w Chinach będziemy prowadzić rozmowy w celu uruchomienia połączenia Warszawa – Szanghaj, dodaje Karol Przywara.


Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 maja - 3 czerwca.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.dawg.pl

Anhui to prowincja w wschodniej części Chin powstała pod koniec XVII wieku i jest jedną z mniejszych pośród wszystkich prowincji. To ważny region rolniczy Chin. Nazwa prowincji to połączenie słów łączące pierwsze sylaby imion legendarnych postaci Anqing i Huizhou.

Rzeka Jangcy i rzeka Huaihe przepływają przez prowincję i dzielą całą prowincję na trzy główne obszary przyrodnicze: na obszar na północ od rzeki Huaihe, obszar pomiędzy rzeką Huaihe a rzeką Jangcy i na południe do rzeki Jangcy. Najwyższy szczyt górki to Góra Dabie(1,774 m). Anhui znajduje się w strefie przejściowej między strefą umiarkowaną a strefą subtropikalną, więc klimat tutaj jest ciepły i wilgotny.

Obecny Premier – Li Keqiang, Hu Jintao – były Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej, Xu Haifeng – pierwszy Chińczyk, który zdobył złoty medal na olimpiadzie, wszyscy są z pochodzenia Anhuiczykami.

Prowincja Anhui jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Chinach (PKB w Anhui w roku 2014 wzrost o 9,2% w porównaniu do 2013 roku).

W 2015 roku Chiński Urząd Patentowy i Znaków Towarowych otrzymał 68314 zgłoszeń, z czego aż 11180 z prowincji Anhui – tym samym region zajmuje 5 miejsce w „chińskim patentowym rankingu” (lokalne władze w raportach głoszą: bezprecedensową falę innowacji i przedsiębiorczości!).


inf. wł./mat.prasowe