Grupa Johanneum

W #PorannyGosc Jacek Sutryk o kandydowaniu na prezydenta oraz likwidacji koczowiska Romów

07.05.2018 09:22 Stażysta Radio Rodzina

 

W #PorannyGosc Jacek Sutryk o kandydowaniu na prezydenta oraz likwidacji koczowiska Romówfot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

 

Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia ma zostać kandydatem na prezydenta miasta z ramienia koalicji samorządowców Rafała Dutkiewicza, Nowoczesnej i SLD.

Zapytaliśmy w Porannym Gościu, czy już teraz można potwierdzić te doniesienia?


Mówił dyrektor Jacek Sutryk.

Na co dzień dyrektor Departamentu Spraw Społecznych współpracuje z radami osiedli. Jak podkreśla Jacek Sutryk – rady osiedli powinny mieć zwiększone kompetencje i dodaje, że jak zostanie prezydentem to zwiększy się budżet rad:


Romskie koczowisko we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego przestało istnieć. Magistrat potrzebował na to 5 lat. Dlaczego trwało to tak długo?


Romskie rodziny zostały przeniesione do wynajętych przez Fundację Dom Pokoju mieszkań na terenie Wrocławia. Miasto dokłada się do ich utrzymania.To rozwiązanie jest pewną koniecznością, nikt nam nie dał lepszego rozwiązania, rząd również nas nie wspomógł. Te osoby dzięki tej pomocy będą mogły zacząć normalnie funkcjonować – podkreśla dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia – Jacek Sutryk.

Cała rozmowa dostępna jest poniżej.


Rozmawiał Mateusz Cieniawski.