Grupa Johanneum

Abp Kupny: Praca jest powołaniem

05.05.2018 23:06 Konrad Pikula

 

Abp Kupny: Praca jest powołaniemfot. ks. Tomasz Lis, diecezjasandomierska.pl

 

W ramach obchodów 200. rocznicy powstania Diecezji Sandomierskiej, swój jubileusz świętowali ludzie pracy. Rozpoczęła go Msza św. w sandomierskiej bazylice katedralnej, sprawowana (w sobotę, 5. maja) pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego.

Metropolita wrocławski w ramach KEP jest przewodniczącym Rady do spraw Społecznych oraz delegatem do spraw Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Eucharystię koncelebrował wspólnie z bp. Krzysztof Nitkiewicz oraz bp. Edwardem Frankowskim.

Abp Kupny mówił o tym, jak istotne jest zachowanie uniwersalnych wartości i obecności Boga w życiu ludzi pracy. Zaznaczył, że ważne jest właściwe zrozumienie pojęcia sprawiedliwości oraz potrzeba dialogu i porozumienia.

- Musimy pamiętać o tym, że zarówno zwykła praca rzemieślnicza, jak i prowadzenie przedsiębiorstwa również jest powołaniem. Trzeba głośno mówić o tym, że ludzie pracy mają swoją misję do spełnienia i że Pan Bóg wzywa, by w ten sposób realizowali swoje powołanie - mówił Metropolita Wrocławski.

- Z naszym chrześcijańskim świadectwem musimy być blisko ludzi, blisko tych, wśród których żyjemy i pracujemy, by pokazać, czego im brakuje, by świadczyć, że Jezus daje coś, co wypełnia ten brak, co nadaje najgłębszy sens naszemu życiu i codziennemu trudowi. Darem Chrystusa jest trwała obecność przy nas Tego, który został posłany, Ducha Prawdy i Miłości. Bóg mocą Ducha Świętego jest z nami i ma nas w swojej ojcowskiej opiece - podkreślił w homilii abp Kupny.


źródło: ks. Tomasz Lis, diecezjasandomierska.pl / fot. diecezjasandomierska.pl