Grupa Johanneum

13 tys. nowych drzew, czyli Święto Lasu w Nadleśnictwie Miękinia

20.04.2018 15:09 Adrianna Sierocińska

 

13 tys. nowych drzew, czyli Święto Lasu w Nadleśnictwie Miękiniafot. Marek Sierociński

 

Prawie 500 osób, 1,75 ha lasu, ok. 13 tys. nowych drzew. Tak wyglądały obchody Święta Lasu zorganizowane przez Nadleśnictwo Miękinia.

Sadzenie drzew z okazji Święta Lasu to wieloletnia tradycja Nadleśnictwa Miękinia. W tym roku wydarzenie nawiązywało również do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mówi Waldemar Zaremba - nadleśniczy Leśnictwa MiękiniaUczestnicy podzieleni byli na kilkanaście grup i pod opieką leśniczych sadzili nowe drzewa. Jakie? Wyjaśnia Tomasz Międzyrzecki - zastępca nadleśniczegoNajwiększą grupę uczestników wydarzenia stanowiły dzieci i młodzież. O tym, jak dobrze zasadzić drzewo i czy jest to trudne, opowiadają Mikołaj oraz JasiekDrzewa sadzili również m.in. strażacy, przedstawiciele samorządu, urzędnicy pszczelarze, myśliwy czy przedstawiciele służby więziennej. Jak podkreśla chorąży Szymon Dianowski z Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu, to bardzo dobra okazja, by odreagować trudy pracy.Zwieńczeniem pracy było świętowanie podczas wspólnego pikniku, który odbył się na terenie Szkółki Leśnej. 

Więcej zdjęć znajdziesz na Facebooku