Grupa Johanneum

Wrocław uczcił pamięć pomordowanych w Katyniu [WIDEO,GALERIA]

13.04.2018 14:54 Mateusz Cieniawski

 

 Wrocław uczcił pamięć pomordowanych w Katyniu [WIDEO,GALERIA]Fot. MC/RR

 

Wrocławskie obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej rozpoczęły się Mszą świętą w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety.

Następnie uroczystości przeniosły się pod pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej w parku przy Panoramie Racławickiej.

W wydarzeniu wzięli udział m. in. przedstawiciele rodzin katyńskich, hierarchowie różnych Kościołów chrześcijańskich oraz wyznań, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski, Członek Zarządu Województwa Jerzy Michalak,  a także radni miejscy. Nie zabrakło również służb mundurowych i kombatantów.

ZOBACZ WIDEO


Zapytaliśmy Jacka Libickiego, prezesa Stowarzyszenia Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej, jak ważna jest to uroczystość dla stowarzyszenia i czy młodzi ludzie pamiętają o tym, co działo się w Katyniu w 1940 r. ?


W swoim przemówieniu, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, podziękował wszystkim tym, którzy walczyli o prawdę dotyczącą zbrodni w Katyniu:


Po przemówieniach odbyła się wspólna modlitwa ekumeniczna. Obchody zakończyły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Posłuchaj listu, który odczytał wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak w imieniu ministra obrony narodowej - Mariusza Błaszczaka: