Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Jak Wrocław uczci 78. rocznicę zbrodni katyńskiej?

12.04.2018 12:17   | dodał: PJ
  Jak Wrocław uczci 78. rocznicę zbrodni katyńskiej?
  Fot. PJB/RR
13 kwietnia 1943 r. niemieckie radio podało informację o odkryciu grobów polskich oficerów zamordowanych przez żołnierzy radzieckich. Ludobójstwo dotyczyło zbrodni na ok. 22 tys. jeńcach obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz więzień tak zwanej Zachodniej Białorusi i Ukrainy. Wrocław nie zapomina o zbrodni na Wschodzie.

PROGRAM:

11.00 – Msza św. w kościele p.w św. Elżbiety w intencji zbrodni katyńskiej

12.30 – odśpiewanie hymnu państwowego, apel poległych, salwa honorowa oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Wydarzenie jest współorganizowane przez wojewodę dolnośląskiego Pawła Hreniaka, dowódcę garnizonu Wrocław gen. Wojciech Lewickiego oraz stowarzyszenie Dolnośląska Rodzina Katyńska. 

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu natmiast zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Historią”. Usłyszymy wykład prof. Krzysztofa Polechońskiego (Uniwersytet Wrocławski) pt. „Represje wobec świadka Katynia. Przypadek Ferdynanda Goetla”.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia (piątek) 2018 roku o godz. 18.00 w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu (pl. Kościuszki 10).

Tematem zbrodni katyńskiej zajmiemy się także w audycji „Poranny Gość" o godz. 8.10. O konsekwencjach tej zbrodni, tzw. kłamstwie katyńskim, a także popularyzacji prawdy na ten temat rozmawiać będziemy z dr Łukaszem Kamińskim –  z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, byłym prezesem IPN. ZAPRASZAMY!


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina