Grupa Johanneum

Kempa w #PORANNYGOSC: Nie było żadnego systemu przyznawania nagród!

09.04.2018 09:30 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

 Kempa w #PORANNYGOSC: Nie było żadnego systemu przyznawania nagród!Fot. Patrycja Jenczmionka-Błędowska

 

Nagrody rządowe stały się głównym politycznym tematem. Pojawiły się informacje, że to Beata Kempa była szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stała za przyznawaniem regularnych nagród. W audycji "Poranny Gość" pytaliśmy minister czy to ona opracowała system comiesięcznych nagród w rządzie Beaty Szydło.

- To nieprawda, nie było żadnego systemu przyznawania nagród, mówiła w Porannym Gościu” była szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister ds. pomocy humanitarnej, wiceprezes partii Solidarna Polska.

Prezes PiS zapowiedział obniżkę pensji posłom. Minister Kempa jest zgodna, by pieniądze z nagród były przekazane na cele społeczne Caritasu.


Projekt przewiduje obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich oraz samorządowców.


Jeszcze nie został ogłoszony kandydat na prezydenta Wrocławia Zjednoczonej Prawicy. Mirosława Stachowiak – Różecka i Jarosław Obremski to medialne typy.

Według nieoficjalnych informacji to 14 kwietnia w trakcie konwencji Prawa i Sprawiedliwości możemy poznać nazwisko wspólnego kandydata.

Z minister Kempą rozmawialiśmy także o pomocy humanitarnej na Bliskim Wchodzie, a także o 8. rocznicy tragedii pod Smoleńskiem.

POSŁUCHAJ:


Prowadziła Patrycja Jenczmionka - Błędowska