Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia

09.04.2018 08:47   | dodał: PJ
 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego-  Dzień Świętości Życia
  librestock.com
W przypadającą dziś Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Kościół katolicki obchodzi Dzień Świętości Życia. Celem tego święta jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie.

Dzień Świętości Życia obchodzony jest 25 marca. W tym roku ze względu na wypadającą w tym czasie Niedzielę Palmową, uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia, przeniesiono na 9 kwietnia. 
Dzień Świętości Życia został ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski 20 lat temu jako odpowiedź na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice “Evangelium Vitae"."Księża biskupi ustanawiając ten dzień przypominają, aby wszyscy- zarówno stanowiący prawo, jaki rodzice oraz wszyscy odpowiedzialni za respektowanie prawa do życia każdego człowieka stali na straży każdego ludzkiego istnienia od poczęcia do naturalnej śmierci" - mówi rzecznik Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. 
W adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia" papież Franciszek zachęca, aby rodziny z radością przyjmowały dar życia. "Rodzina - domowy Kościół - jest miejscem, gdzie każde ludzkie życie powinno zostać otoczone szacunkiem i miłością. Dzieci, młodzież, małżonkowie i dziadkowie mają w rodzinie swoje niepowtarzalne zadania i role do spełnienia" - dodaje ksiądz Rytel-Andrianik. 
Przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP do spraw Bioetycznych arcybiskup Henryk Hoser zaznacza, że świętość życia ludzkiego wynika z prawa naturalnego, nie tylko Bożego. Podkreśla, że "świętość życia przypomina, że człowiek jest bytem, którego nie wolno niszczyć". 
Z okazji Dnia Świętości Życia w najbliższą niedzielę w stolicy odbędzie się Marsz Świętości Życia. "Będziemy chcieli powiedzieć, że życie jest czymś niezwykłym. To jest pierwszorzędny dar od Boga i trzeba zrobić wszystko, aby go obronić na różny sposób" - mówi ordynariusz warszawsko-praski biskup Romuald Kamiński. 
W Dniu Świętości Życia wiele osób przystępuje do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża - dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.
Każdy może przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Złożenie przyczeczeń odbywa się podczas specjanych mszy świętych. Można je złożyć także prywatnie.

IAR


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina