Grupa Johanneum

Świętowanie uroczystości Niedzieli Miłosierdzia Bożego z Wspólnotą Mamre (Aktualizacja, WIDEO,GALERIA ZDJĘĆ)

08.04.2018 20:45 Piotr Lipieta

 

Świętowanie uroczystości Niedzieli Miłosierdzia Bożego z Wspólnotą Mamre (Aktualizacja, WIDEO,GALERIA ZDJĘĆ) Fot: Zdzisław Maj

 

W kościele pw. Krzyża Świętego na Ostrowie Tumskim obchodzono dziś (8 kwietnia) Święto Miłosierdzia Bożego. W tym roku po raz kolejny Wspólnota Przymierza Rodzina Mamre prowadziła modlitwy oraz uwielbienie muzyczne.

Na początku, wierni którzy bardzo licznie zgromadzili się w kościele pw. Krzyża Świętego, mogli wysłuchać krótkiego wielbienia Pana Boga poprzez śpiew oraz modlitwę. Prowadzili ją członkowie Wspólnoty wraz ze swoim chórem

ZOBACZ WIDEOW Godzinie Miłosierdzia został wystawiony Najświętszy Sakrament, a wierni zgromadzeni w świątyni wspólnie odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zaraz po niej rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ksiądz Krystian Charchut, moderator Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre w archidiecezji wrocławskiej.

W Homilii, moderator diecezjalny mówił o tym,  jak ważnym elementem życia chrześcijanina jest Eucharystia.Ksiądz Krystian Charchut nawiązał również do Ewangelii, w której Jezus ukazuje się Apostołom w wieczerniku.
Mówił o stosunku Jezusa do Świętego Tomasza oraz o tym, jak dużo możemy zyskać przychodząc do Naszego Pana.Zaraz po Eucharystii w kościele pw. Świętego Krzyża, zebrani uczestniczyli w prowadzonych modlitwach wstawienniczych.

Zapytaliśmy Księdza Krystiana Charchuta, moderatora diecezjalnego WPR Mamre, jak bardzo wyjątkowe jest dzisiejsze święto ?


ZOBACZ WIDEO


Ostatnim punktem święta Miłosierdzia Bożego, był wyjątkowy koncert uwielbienia, który wykonany został przez 25 -osobowy chór Wspólnoty wraz z instrumentalistami.

Przemysław Kulesza, główny koordynator Wspólnoty oraz zespołowy gitarzysta, odpowiada na pytanie, czy wielbienie Pana Boga przez śpiew pomaga w modlitwie ?Wszyscy członkowie zespołu na co dzień formują się w WPR Mamre. Każdego tygodnia ćwiczą, by móc jeszcze piękniej chwalić Boga przez swój śpiew.
Uroczystość Niedzieli Miłosierdzia Bożego jest obchodzona w Kościele od 2000 roku.

inf.wł. PL

fot: Maciej Pilarski/ Diakona Multimedialna WPR Mamre