Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Świętowanie uroczystości Niedzieli Miłosierdzia Bożego z Wspólnotą Mamre (Aktualizacja, WIDEO,GALERIA ZDJĘĆ)

08.04.2018 20:45   | dodał: PL
Świętowanie uroczystości Niedzieli Miłosierdzia Bożego z Wspólnotą Mamre (Aktualizacja, WIDEO,GALERIA ZDJĘĆ)
  Fot: Zdzisław Maj
W kościele pw. Krzyża Świętego na Ostrowie Tumskim obchodzono dziś (8 kwietnia) Święto Miłosierdzia Bożego. W tym roku po raz kolejny Wspólnota Przymierza Rodzina Mamre prowadziła modlitwy oraz uwielbienie muzyczne.

Na początku, wierni którzy bardzo licznie zgromadzili się w kościele pw. Krzyża Świętego, mogli wysłuchać krótkiego wielbienia Pana Boga poprzez śpiew oraz modlitwę. Prowadzili ją członkowie Wspólnoty wraz ze swoim chórem

ZOBACZ WIDEOW Godzinie Miłosierdzia został wystawiony Najświętszy Sakrament, a wierni zgromadzeni w świątyni wspólnie odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zaraz po niej rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ksiądz Krystian Charchut, moderator Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre w archidiecezji wrocławskiej.

W Homilii, moderator diecezjalny mówił o tym,  jak ważnym elementem życia chrześcijanina jest Eucharystia.Ksiądz Krystian Charchut nawiązał również do Ewangelii, w której Jezus ukazuje się Apostołom w wieczerniku.
Mówił o stosunku Jezusa do Świętego Tomasza oraz o tym, jak dużo możemy zyskać przychodząc do Naszego Pana.Zaraz po Eucharystii w kościele pw. Świętego Krzyża, zebrani uczestniczyli w prowadzonych modlitwach wstawienniczych.

Zapytaliśmy Księdza Krystiana Charchuta, moderatora diecezjalnego WPR Mamre, jak bardzo wyjątkowe jest dzisiejsze święto ?


ZOBACZ WIDEO


Ostatnim punktem święta Miłosierdzia Bożego, był wyjątkowy koncert uwielbienia, który wykonany został przez 25 -osobowy chór Wspólnoty wraz z instrumentalistami.

Przemysław Kulesza, główny koordynator Wspólnoty oraz zespołowy gitarzysta, odpowiada na pytanie, czy wielbienie Pana Boga przez śpiew pomaga w modlitwie ?Wszyscy członkowie zespołu na co dzień formują się w WPR Mamre. Każdego tygodnia ćwiczą, by móc jeszcze piękniej chwalić Boga przez swój śpiew.
Uroczystość Niedzieli Miłosierdzia Bożego jest obchodzona w Kościele od 2000 roku.

inf.wł. PL

fot: Maciej Pilarski/ Diakona Multimedialna WPR Mamre

radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina