Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Trwają prace archeologiczne w niemieckim obozie śmierci w Gross-Rosen

06.04.2018 16:54   | dodał: PJ
Trwają prace archeologiczne w niemieckim obozie śmierci w Gross-Rosen
  gross-rosen.eu
Do 15 kwietnia 2018 roku trwać będą prace archeologiczne w ramach wznowionego przez IPN śledztwa ws. zbrodni w dawnym niemieckim obozie śmierci w Gross-Rosen – obecnie Rogoźnica.

Ustalono termin kolejnych prac na terenie Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, polegających na podjęciu szczątków ludzkich z obszaru rowu przeciwlotniczego. Prace wyznaczono na okres od 3 kwietnia do 15 kwietnia 2018 roku.

Prace prowadzone są pod nadzorem prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN we Wrocławiu, przy udziale funkcjonariuszy Policji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. 

W zakresie prac archeologicznych prowadzone będą przez archeologów Instytutu Pamięci Narodowej – Biura Poszukiwań i Identyfikacji, powołanych do sprawy w charakterze specjalistów. Ponadto prace te będą prowadzone przy udziale antropologa i lekarza medycyny sądowej z Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, powołanych do sprawy w charakterze biegłych. Prace prowadzone są przy wsparciu Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. Czynności mają charakter procesowy. Teren prac zabezpieczony będzie przy pomocy Policji i pracowników ochrony.

mat. prasowe


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina