Grupa Johanneum

14. zbiórka żywności Caritas pod hasłem „TAK, Pomagam!”

09.03.2018 11:35 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

14. zbiórka żywności Caritas pod hasłem „TAK, Pomagam!”mat. prasowe

 

Pod hasłem „TAK, Pomagam!” dziś i jutro ( 9 i 10 marca) od godziny 10:00-20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce 14. zbiórkę żywności.

mówił Michał Brzezicki – koordynator akcji.

- Ta zbiórka polega nie tylko, by wrzucać żywność, ale by pomyśleć o tych najbardziej potrzebujących, dodaje rzecznik wrocławskiej Caritas, Paweł Trawka.


Sklepy, w których odbywa się zbiórka, są oznaczone plakatami, a wolontariusze zaopatrzeni w imienne identyfikatory. Do wózków znajdujących się za kasami można wrzucać trwałą żywność: mąkę, cukier, makarony, kasze, konserwy mięsne i rybne, ryż, słodycze, olej, bakalie, herbatę, kawę itp.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Każdorazowo w akcji zbierania żywności  uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy  Parafialnych Zespołów Caritas i szkolnych Kół Caritas. Wielkanocna zbiórka „TAK, Pomagam!” przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Lewiatan, Polomarket, Mila i wielu innych.

mat. prasowe