Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

14. zbiórka żywności Caritas pod hasłem „TAK, Pomagam!”

09.03.2018 11:35   | dodał: PJ
14. zbiórka żywności Caritas pod hasłem „TAK, Pomagam!”
  mat. prasowe
Pod hasłem „TAK, Pomagam!” dziś i jutro ( 9 i 10 marca) od godziny 10:00-20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce 14. zbiórkę żywności.

mówił Michał Brzezicki – koordynator akcji.

- Ta zbiórka polega nie tylko, by wrzucać żywność, ale by pomyśleć o tych najbardziej potrzebujących, dodaje rzecznik wrocławskiej Caritas, Paweł Trawka.


Sklepy, w których odbywa się zbiórka, są oznaczone plakatami, a wolontariusze zaopatrzeni w imienne identyfikatory. Do wózków znajdujących się za kasami można wrzucać trwałą żywność: mąkę, cukier, makarony, kasze, konserwy mięsne i rybne, ryż, słodycze, olej, bakalie, herbatę, kawę itp.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Każdorazowo w akcji zbierania żywności  uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy  Parafialnych Zespołów Caritas i szkolnych Kół Caritas. Wielkanocna zbiórka „TAK, Pomagam!” przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Lewiatan, Polomarket, Mila i wielu innych.

mat. prasowe


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina