Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Nie ma Twojego ciała, ale Ty w nas zostałaś - pożegnanie śp. Marii Zapart (ZDJĘCIA)

22.02.2018 09:51   | dodał: JG
Nie ma Twojego ciała, ale Ty w nas zostałaś - pożegnanie śp. Marii Zapart (ZDJĘCIA)
  Fot. MZ
Delegacje „ Solidarności” , poczty sztandarowe z całego kraju, przedstawiciele władz państwowych z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem, samorządowych Wrocławia, reprezentanci organizacji i stowarzyszeń współpracujących z dolnośląską „ Solidarnością” licznie przybyli na wrocławski Cmentarz Grabiszyński , aby uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych ś/p Marii Zapart, wiceprzewodniczącej Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „ Solidarność”.

Obrzędom Ostatniego Pożegnania przewodniczył  w asyście kapelanów dolnośląskiej ‘ Solidarności” , Krajowy Duszpasterz Ludzi Pracy, Metropolita Wrocławski ks. abp. Józef Kupny.

Rozpoczęła je Msza św. koncelebrowana w kaplicy cmentarnej. W homilii ks. kan. Krzysztof Hajdun, kapelan dolnośląskiej „ Solidarności” podkreślił, że ś/p  Maria była osobą niezwykle zaangażowaną w działalność solidarnościową, w różnorodny sposób pomagała innym osobom, aktywnie uczestniczyła w życiu swojej macierzystej wspólnoty parafialnej p.w. św. Henryka we Wrocławiu.  - Nie mogliśmy uwierzyć, dzwoniliśmy jeden do drugiego, ale okazało się to niestety smutna rzeczywistością. W miniony piątek pracownicy biura zarządu poprosili mnie, abym o godz. 12.00 na korytarzu  przed sekretariatem  poprowadził e  Jej intencji Modlitwę „ Anioł Panski”- podkreślił kaznodzieja.

Po Eucharystii w długim kondukcie  żałobnym odprowadzono ś/p Marię Zapart  na miejsce wiecznego spoczynku. Zabierając głos przy trumnie Zmarłej  poseł Jacek Świat, który znal Ją prawie 40 lat powiedział, że „ zapamięta Marysię nie tylko jako osobę o niezłomnych antykomunistycznych przekonaniach , ale przede wszystkim jako wspaniałą koleżankę, osobę ciepła, pełną pogody i optymizmu. Przemawiając w imieniu Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, dyrektor departamentu Spraw Społecznych Jacek Sutryk podkreślił, że „ Pani Maria była szczególnie zaangażowana, ważna dla wrocławskiej wspólnoty samorządowej, swoją pracą służyła innym „.

W imieniu działaczy „ Solidarności”, pracowników Zarządu Regionu  swoją najbliższą współpracowniczkę pożegnał przewodniczący  ZR Dolny Śląsk NSZZ  Solidarność” Kazimierz Kimso. Nawiązując w swoim wystąpieniu do słów  ks. Jana Twardowskiego „ Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą” podkreślił, że” Codziennie zostawiałaś nam cząstkę swojego serca. My tutaj osieroceni, nie możemy się pogodzić z tym, że odeszłaś. Przybyliśmy tak licznie z całej Polski, aby Cie pożegnać. Nie ma Twojego ciała, ale Ty  w nas zostałaś”- mówił drżącym głosem K. Kimso.   


Tekst i zdjęcia : Marek Zygmunt      


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina