Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Dziś Światowy Dzień Radia - odsłaniamy kulisy pracy w RR! :)

13.02.2018 13:07   | dodał: AN
Dziś Światowy Dzień Radia - odsłaniamy kulisy pracy w RR! :)
  Fot. Krzysztof Kunert/RR
Dziś Światowy Dzień Radia, pokażemy i opowiemy Państwu, jak wygląda nasz dzień, jak i gdzie pracujemy, co robimy i dlaczego sprawia nam to tak wielką radość.

Co prawda poranek to bardzo pracowita część naszego dnia, dużo się dzieje, sporo trzeba zrobić, ale udało nam się podpatrzeć pracę Patrycji Jenczmionki-Błędowskiej.

Aby praca przynosiła satysfakcję, trzeba się do niej dobrze przygotować – wiedzieć, co się dzieje, być na bieżąco z życiem Wrocławia i regionu. Od 10:00 na antenie można usłyszeć Mateusza Oklasińskiego, który intensywnie pracował już kilka godzin wcześniej!

Mateusz już na dyżurze, a ze studia dopiero co wyszedł Łukasz Ligorowski. Jak pracuje mu się o poranku?

Przygotowanie serwisów informacyjnych to coś, na co zwracamy bardzo dużą uwagę – dbamy o to, by dostarczać Państwu najnowsze wiadomości. To domena naszego reportera – Mateusza Cieniawskiego, który właśnie wybiera się na konferencję.

Radio to także rozmowy i audycje, nasze oczka w głowie, którym poświęcamy sporo czasu i kawałek wyobraźni. Ile czasu potrzeba na przygotowanie audycji? O tym opowie Państwu Janusz Gajdamowicz, który co niedzielę zabiera Państwa do swojego muzycznego świata.

Janusz podzielił się także wrażeniami z najbardziej stresujących radiowych wydarzeń i wywiadów.

Nasza redakcja to przekrój bardzo różnych osobowości, ale jedno nas łączy: kochamy naszą pracę! Za co?

Radio to żywioł, nie da się wszystkiego zaplanować, a czasem, choć bardzo się staramy, język polski jest dla nas bardzo dużym wyzwaniem. Jakie są nasze najbardziej spektakularne wpadki? I co śni nam się po nocach?

Antenowe przejęzyczenia

Czas na to, co najśmieszniejsze i do czego chętnie lubimy wracać. Sporo oczywiście zostawimy dla siebie, ale dziś podzielimy się z Państwem naszymi antenowymi potknięciami, czyli Radio Rodzina na wesoło!

Na początek najdłuższe pytanie w historii Radia Rodzina: Mateusz Cieniawski w formie!

Patrycja Jenczmionka-Błędowska opowiedziała Państwu o swojej najgorszej wpadce związanej z curriculum vitae. Przypomnijmy sobie, jak to było…

Na pewno słyszeli Państwo o tym, że wg niektórych Pan Jezus został ochrzczony nad rzeką Dżordan. W pewien poniedziałkowy poranek, tuż po wizycie Jesse’go Cooka we Wrocławiu, Janusz Gajdamowicz opowiadał Państwu o atrybutach św. Józefa…

I na koniec Ada Sierocińska, która lubi zmieniać ułożenie liter w wyrazie – z jednym słowem ma szczególnie duży problem.

A skoro już przy Adzie jesteśmy, zdarzyło jej się w „Równej Babce” powiedzieć o pewnej dziwnej konfiguracji…

Mamy nadzieję, że choć takie językowe lapsusy dają sporo radości, nie zdarzają nam się zbyt często, a nawet jeśli – to że nie wszystkie Państwo wychwytują :)


Zapraszamy także do odwiedzania naszego profilu na Facebooku - tam publikujemy dziś filmiki z naszej pracy :)


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina