Grupa Johanneum

Dziś Światowy Dzień Radia - odsłaniamy kulisy pracy w RR! :)

13.02.2018 13:07 Adrianna Sierocińska

 

Dziś Światowy Dzień Radia - odsłaniamy kulisy pracy w RR! :)Fot. Krzysztof Kunert/RR

 

Dziś Światowy Dzień Radia, pokażemy i opowiemy Państwu, jak wygląda nasz dzień, jak i gdzie pracujemy, co robimy i dlaczego sprawia nam to tak wielką radość.

Co prawda poranek to bardzo pracowita część naszego dnia, dużo się dzieje, sporo trzeba zrobić, ale udało nam się podpatrzeć pracę Patrycji Jenczmionki-Błędowskiej.

Aby praca przynosiła satysfakcję, trzeba się do niej dobrze przygotować – wiedzieć, co się dzieje, być na bieżąco z życiem Wrocławia i regionu. Od 10:00 na antenie można usłyszeć Mateusza Oklasińskiego, który intensywnie pracował już kilka godzin wcześniej!

Mateusz już na dyżurze, a ze studia dopiero co wyszedł Łukasz Ligorowski. Jak pracuje mu się o poranku?

Przygotowanie serwisów informacyjnych to coś, na co zwracamy bardzo dużą uwagę – dbamy o to, by dostarczać Państwu najnowsze wiadomości. To domena naszego reportera – Mateusza Cieniawskiego, który właśnie wybiera się na konferencję.

Radio to także rozmowy i audycje, nasze oczka w głowie, którym poświęcamy sporo czasu i kawałek wyobraźni. Ile czasu potrzeba na przygotowanie audycji? O tym opowie Państwu Janusz Gajdamowicz, który co niedzielę zabiera Państwa do swojego muzycznego świata.

Janusz podzielił się także wrażeniami z najbardziej stresujących radiowych wydarzeń i wywiadów.

Nasza redakcja to przekrój bardzo różnych osobowości, ale jedno nas łączy: kochamy naszą pracę! Za co?

Radio to żywioł, nie da się wszystkiego zaplanować, a czasem, choć bardzo się staramy, język polski jest dla nas bardzo dużym wyzwaniem. Jakie są nasze najbardziej spektakularne wpadki? I co śni nam się po nocach?

Antenowe przejęzyczenia

Czas na to, co najśmieszniejsze i do czego chętnie lubimy wracać. Sporo oczywiście zostawimy dla siebie, ale dziś podzielimy się z Państwem naszymi antenowymi potknięciami, czyli Radio Rodzina na wesoło!

Na początek najdłuższe pytanie w historii Radia Rodzina: Mateusz Cieniawski w formie!

Patrycja Jenczmionka-Błędowska opowiedziała Państwu o swojej najgorszej wpadce związanej z curriculum vitae. Przypomnijmy sobie, jak to było…

Na pewno słyszeli Państwo o tym, że wg niektórych Pan Jezus został ochrzczony nad rzeką Dżordan. W pewien poniedziałkowy poranek, tuż po wizycie Jesse’go Cooka we Wrocławiu, Janusz Gajdamowicz opowiadał Państwu o atrybutach św. Józefa…

I na koniec Ada Sierocińska, która lubi zmieniać ułożenie liter w wyrazie – z jednym słowem ma szczególnie duży problem.

A skoro już przy Adzie jesteśmy, zdarzyło jej się w „Równej Babce” powiedzieć o pewnej dziwnej konfiguracji…

Mamy nadzieję, że choć takie językowe lapsusy dają sporo radości, nie zdarzają nam się zbyt często, a nawet jeśli – to że nie wszystkie Państwo wychwytują :)


Zapraszamy także do odwiedzania naszego profilu na Facebooku - tam publikujemy dziś filmiki z naszej pracy :)