Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Nowi mieszkańcy wrocławskiego ZOO!

09.02.2018 12:15   | dodał: MO
Nowi mieszkańcy wrocławskiego ZOO!
  fot. materiały prasowe
Wrocławskie ZOO ma nowych mieszkańców. Z jednego z czeskich ogrodów zoologicznych przyjechały do nas cztery wyjątkowe żółwie argentyńskie.

Mówi Joanna Kij z wrocławskiego zoo:

- To wyjątkowo zagrożony wyginięciem gatunek, co roku nawet 75 tys. żółwi zostaje odłowionych na handel – dodaje Joanna Kij:

Żółwie obecnie przebywają na kwarantannie, mniej więcej na początku marca powinny trafić na ekspozycję, gdzie będziemy mogli je zobaczyć.

Żółwie argentyńskie są najmniejszymi z żółwi rodzaju Geochelone i ich pancerz osiąga zwykle długość około 25 cm. Zamieszkują suche, pustynne zarośla, sawanny i lasy bukowe. Prowadzą dzienny tryb życia. Są roślinożerne, więc chętnie sięgają po trawy, sukulenty i owoce dostępne w ich środowisku. Mają bardzo silne kończyny, którymi kopią legowiska w twardej glebie, na głębokości nawet 2 metrów. W niesprzyjającym, zimnym środowisku Patagonii wykopują dodatkowo mniejsze nory (50 cm), w których szukają schronienia w nocy i podczas upałów. A jeszcze dalej na południe, gdzie jest zimniej, potrafią zapaść w stan hibernacji nawet na okres 5 miesięcy.

inf.wł.mo/zoo Wrocław


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina