Grupa Johanneum

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych przyjęła dokumenty dotyczące ks. Zienkiewicza

05.02.2018 13:12 Adrianna Sierocińska

 

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych przyjęła dokumenty dotyczące ks. Zienkiewiczafot. xrk

 

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny oraz delegacja z archidiecezji przekazali do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie akta zebrane podczas diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego ks. Aleksandra Zienkiewicza „Wujka”.

 - Spotkaliśmy się dziś (poniedziałek) o godz. 11:30. W budynku Kongregacji ks. abp. Józefa Kupnego i całą delegację przyjął ks. Bogusław Turek (podsekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych). Następnie jeden z sekretarzy przejął dokumenty i poświadczył, że zostały one złożone w Kongregacji – mówi ks. Adam Łuźniak, odpowiedzialny za dostarczenie dokumentów do Rzymu.

 - Na poziomie Kongregacji odbędzie się weryfikacja dokumentów, analiza zgromadzonego materiału od strony teologicznej – wyjaśnia ks. Łuźniak. I dodaje, że jego rola na tym etapie zakończyła się w momencie przekazania dokumentów i potwierdzenia ich przejęcia ze strony Kongregacji.

Wizyta w Kongregacji związana była również ze zwiedzaniem jej wnętrza. - Ks. Turek oprowadził nas po urzędach, biurach, pokazał nam również archiwum, czyli miejsce, w którym są przygotowywane sprawy beatyfikacyjne – puentuje ks. Łuźniak.

inf. wł./as