Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych przyjęła dokumenty dotyczące ks. Zienkiewicza

05.02.2018 13:12   | dodał: AN
Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych przyjęła dokumenty dotyczące ks. Zienkiewicza
  fot. xrk
Metropolita wrocławski abp Józef Kupny oraz delegacja z archidiecezji przekazali do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie akta zebrane podczas diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego ks. Aleksandra Zienkiewicza „Wujka”.

 - Spotkaliśmy się dziś (poniedziałek) o godz. 11:30. W budynku Kongregacji ks. abp. Józefa Kupnego i całą delegację przyjął ks. Bogusław Turek (podsekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych). Następnie jeden z sekretarzy przejął dokumenty i poświadczył, że zostały one złożone w Kongregacji – mówi ks. Adam Łuźniak, odpowiedzialny za dostarczenie dokumentów do Rzymu.

 - Na poziomie Kongregacji odbędzie się weryfikacja dokumentów, analiza zgromadzonego materiału od strony teologicznej – wyjaśnia ks. Łuźniak. I dodaje, że jego rola na tym etapie zakończyła się w momencie przekazania dokumentów i potwierdzenia ich przejęcia ze strony Kongregacji.

Wizyta w Kongregacji związana była również ze zwiedzaniem jej wnętrza. - Ks. Turek oprowadził nas po urzędach, biurach, pokazał nam również archiwum, czyli miejsce, w którym są przygotowywane sprawy beatyfikacyjne – puentuje ks. Łuźniak.

inf. wł./asradio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina