Grupa Johanneum

Weekend z planszówkami w Brzegu

05.02.2018 10:09 Mateusz Oklasiński

 

Weekend z planszówkami w Brzegufot. materiały prasowe

 

Tłumy entuzjastów gier planszowych odwiedziły Miejski Ratusz w Brzegu, aby spróbować swych sił w różnych rozgrywkach, podglądać najlepszych, a przede wszystkim dobrze się bawić. Na chętnych czekały również stoiska sklepów i wydawnictw, na których można było zakupić gry i pamiątki, a także poznać nowości rynkowe.

Po raz kolejny w salach ratusza odbył się Brzeski Festiwal Gier Planszowych, który organizowany jest od dziesięciu lat przez Beatę i Krzysztofa Olszewskich przy wsparciu Urzędu Miasta.

Wydarzenie trwało od 3 do 4 lutego. W ciągu dwóch dni ratusz w Brzegu stał się również areną rozgrywek Otwartych Mistrzostw Polski w Carrom - indyjskiej gry, zdobywającej coraz większą popularność także w naszym kraju. Brzeski Festiwal Gier Planszowych odwiedził Konsul Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu Kartikey Johri, dla którego była to pierwsza oficjalna wizyta – przypomnijmy - Konsulat Honorowy Indii we Wrocławiu został otwarty zaledwie 2 dni wcześniej.

W jubileuszowym X Brzeskim Festiwalu Gier Planszowych wzięły udział całe rodziny, młodzież, a także goście spoza Brzegu. Wstęp na festiwal był wolny.