Grupa Johanneum

XIV Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów

04.02.2018 15:31 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

XIV Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczówfot. Mateusz Cieniawski

 

Około 1000 osób uczestniczyło w ostatnim i największym balu dobroczynnym w Hali Stulecia w nocy z 3 na 4 lutego 2018 r. Tradycyjnie XIV Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów otworzył ks. kardynał – senior Henryk Gulbinowicz, który podziękował parze prezydenckiej za dar serca, którym dzielą się z najsłabszymi.


- Na Dolnym Śląsku spotkałem ludzi szlachetnych, którzy nie boją się Boga i którzy kochają Polskę, mówił ks. kard. Henryk Gulbinowicz.


Kardynał podziękował także zebranym przedstawicielom biznesu, nauki, kultury i polityki, że włączyli się w dzieło pomocy chorym dzieciom, a także pobłogosławił wszystkich zebranych w Hali Stulecia.

Prezydenta Rafała Dutkiewicza zapytaliśmy w trakcie balu, czy nie czuje żalu, że to już ostatni bal pary prezydenckiej.

- To wielka radość, że udało się zorganizować taką inicjatywę i radość, że po raz kolejny bal otworzył wraz z nami kardynał – senior Henryk Gulbinowicz.

To ostatni bal pary prezydenckiej z racji kończącej się kadencji Rafała Dutkiewicza jako prezydenta Wrocławia.


W XIV edycji podczas licytacji zebrano ponad 1,4 mln złotych. Najwyższą wylicytowaną sumę – 260 tys. osiągnęła Moneta Jubileuszowa XIV Balu Dobroczynnego, tuż za nią za 171 tys. pod młotek poszła koszulka Roberta Lewandowskiego wraz biletem na mecz w Monachium. 

Dużym powodzeniem cieszyło się wino z piwnicy Jana Pawła II, które tradycyjnie od kilku lat jest licytowane na Balu – przechodzi nietknięte z rak do rąk. Wino zostało sprzedane za 120 tys. zł. 

Zebrane środki podczas imprezy zostaną przeznaczone na wyposażenie Pawilon Pediatryczny przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J Gromkowskiego we Wrocławiu oraz na realizację celów statutowych Fundacji Opieka i Troska.

W przygotowaniu balu dobroczynnego pod kierunkiem Anny Dutkiewicz, pomagało 100 wolontariuszy, 130 kelnerów, kilkudziesięciu techników. Gwiazdami wieczoru byli  Dziubek Band oraz Colin Hunter, który zaśpiewał przeboje Franka Sinatry.

Prace przy organizacji Balu trwały blisko 4 miesiące.

inf. PJB/mat.prasowe