Grupa Johanneum

Zielone plany Wrocławia na rok 2018

26.01.2018 14:39 Mateusz Cieniawski

 

Zielone plany Wrocławia na rok 2018fot. Krzysztof Kunert

 

Od 2014 roku na terenach miejskich we Wrocławiu posadzono ponad 19,5 tys. drzew. W tym roku przybędzie ich niemal 7 tysięcy.

O planach zagospodarowania zieleni w bieżącym roku mówi Monika Pec-Święcicka, z-ca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej:

Dyrektor przybliża także, gdzie na pewno pojawi się więcej terenów zielonych:

Niedawno obiegła Wrocław informacja o wycince drzew w Parku Grabiszyńskim. Aktywiści i mieszkańcy mieli żal do urzędu, że nikogo nie informuje o tego typu pracach, ani nie tłumaczy dlaczego drzewa są wycinane.

- Informowaliśmy na spotkaniu z Radą Osiedla, że szykujemy się do wycinki drzew w parku – komentuje sprawę Monika Pec – Święcicka:

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła badanie na temat stanu zieleni we Wrocławiu. Okres, który był brany pod uwagę to lata 2014 – 2017. Jak wypadło nasze miasto w ocenie NIK ? Odpowiada Agnieszka Cybulska-Małycha, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju:

W ramach najbliższych wiosennych nasadzeń, nowe rośliny pojawią się na zieleńcach i skwerach. Odczują to szczególnie mieszkańcy ul. Hauke-Bosaka, posadzone tam zostanie ponad 900 bylin i 10 tys. kwiatów cebulowych, a przy pętli na ul. Brodzkiej posadzonych zostanie 16 brzóz, 550 sztuk dereni i ponad tysiąc sosen górskich.

Inf. wł. MC/RR

mat. Pras. UMW